Antalya TAZI KANYONU Nerede? Nasıl Gidilir?

tarafından
253
Antalya TAZI KANYONU Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya Tazı Kanyonu, Huawei reklamı ile birlikte bilinirliği gittikçe artmaya başladı… Peki bu Tazı Kanyonu nerede?

Tazı Kanyonu, Köprülü Kanyon’a çok yakın bir yerde bulunuyor. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Gaziler Mahallesi’nde bulunan Tazı Kanyonu, Serik ilçesine de çok yakın.

Tazı Kanyonuna Antalya’dan nasıl gidilir?
Antalya’dan Tazı Kanyonuna ulaşım için Serik ilçesini geçtikten sonra, dilerseniz Aspendos -Beşkonak- Köprülü Kanyon -Gaziler Mahallesi üzerinden , veya Aspendos yoluna dönmeden ilerden Taşağıl yolundan gene Beşkonak- Köprülü Kanyon -Gaziler Mahallesi üzerinden varabilirsiniz. Yolun durumu nasıl diyenler için videomuzda bu yola da yer verdik.

Tazı Kanyonu levhasına vardığınızda, dilerseniz iki km kadar bozuk bir yoldan arabanızla devam edebilirsiniz. Dilerseniz yürüyürek 15 dk sonra Kanyon’a varabilirsiniz. yolun araba ve yürüyüş için nasıl geçtiğini de videomuzda göreceksiniz.

Tazı Kanyonuna Ankaradan, İstanbuldan, İzmir’den nasıl gidilir diye merak edenlere alternatifli rotalar önerdik.

Ankara’dan gelenler için bizim gittiğimiz rota Polatlı- Yunak- Akşehir- Şarkikaraağaç- Yenişarbademli- Aksu- Kesme- YEşilbağ- Köprülü Kanyon Milli Parkı- Gaziler Mahallesi… Bu yol size Beyşehir Gölü manzarası, sular altında kalan Darıbükü Köyü, Kesme Mahalesinde kayadan çıkan ağaç gibi fotoğraf fırsatları sunuyor.

Yalnız, navigasyonunuza dikkat edin. Sizi yayla veya orman yollarına sokmaya çalışırsa müsaade etmeyin, Köprülü Kanyon Milli Parkına kadar neredeyse hiç stabilize yol yok… Uzun süre stabilize yollarda gittiğinizi fark ederseniz, navigasyonu Tazı Kanyonu hedefine değil, en yakın asfalta çıkarmaya ayalrlayın, yolsa zorlu yollarda kaybolabilirsiniz, nereden mi biliyoruz, çünkü bizi de şaşırttı bu navigasyon 🙂

Bir gece konaklama için burada pansiyon bulunmuyor. Pansiyon ve kamping alanı için 15 km kadar aşağıda Köprülü Kanyon tarafında bolca tesis bulunduğunu belirtelim. Biz geceyi çadırda geçirmek için İsa Ağabey’in Yerini beğendik. Bize ateşi yaktı, bir semaver çayı da bırakıp gitti. Sabah kahvaltısını da orada yaptıktan sonra dönüş yolculuğumuz başladı. Muhammed’in yaptığı patetes kızartmalarından yemeyi ihmal etmeyin 🙂

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]