Delikli Koy – Çeşme | Küçük Cennet | Kısa tanıtım

tarafından
177
Delikli Koy – Çeşme | Küçük Cennet | Kısa tanıtım

Delikli koy – Çeşme | Kısa tanıtım

Alaçatı’nın bu kadar ilgi görmesi ve özellikle hafta sonları kalabalık olması birçok insanı yeni yerler keşfetmeye zorluyor. Tatilini ya da kendine ayırdığı zamanı kalabalık ortamlarda geçirmek istemeyen ancak Alaçatı’dan da uzaklaşmak istemeyenlerin yeni adresi Delikli Koy. Delikli Koyu olarak da bilinen bu koy, Alaçatı ve Çeşme’nin kaçış rotalarından birine dönüştü.

Birkaç yıl önceye kadar ismini çevrede yaşayanlar dışında kimsenin bilmediği Alaçatı Delikli Koy, kalabalıktan uzak, stres ve insan gürültüsünün olmadığı, doğası ve manzarasıyla insanı etkileyen bir yer.

Delik Koy İsmi Nereden Geliyor
Koya hakim olan tepeden Delikli Koyun manzarasına bakıldığında muhteşem bir mavilik ve alabildiğince keyif görülüyor. Alaçatı Delikli Koyun isminin nereden geldiğini anlamak için sahile, deniz kıyısına kadar inip kaya şekillerine biraz yakından bakmak gerekiyor.

Uzun yıllar içinde hırçın dalgaların aşındırdığı kayalar, etkileyici manzaranın en büyük yardımcısı olmuş. Denizin ortasında kalan ve kıyı ile denizin bütünleştiği noktada bulunan kayanın içerisindeki delik, bu koyun isminin kaynağı. Bu kaya aynı zamanda iki farklı koyu da tam ortadan ikiye ayırıyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]