İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz 5 Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi

tarafından
158
İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz 5 Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz 5 Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi – Yerler hakkında bilgi için – https://goo.gl/MT7Q1C

İstanbul’da çocuklarınızı yanınıza alıp gidebileceğiniz hayvanat bahçesi ve akvaryumları bu videomuzda sizler için derledik.

+ İstanbul Akvaryum – https://goo.gl/KsdRCz
Herkesin gitmesi, görmesi, gezmesi gereken mükemmel bir yer. Böyle bir balık cenneti yok! Sayısız balık türü, sürüngenler, bitki örtüleri ve Kafeleriyle dört dörtlük bir yer diyebiliriz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için hiç bir yerde göremeyeceğimiz eşsiz türde balıklar var.

+ Emaar Akvaryum Sualtı Hayvanat Bahçesi – https://goo.gl/9p8fQC
İstanbul’da bir hafta tatilini sualtı canlılarına ayırmak isteyenler için Emaar Akvaryum harika bir tercih olabilir. Emaar Square Mall alışveriş merkezinde yer alan büyük akvaryum 48 tanktan oluşuyor. Deniz ve nehir canlılarından oluşan toplam 20 bin kadar sualtı canlısının bulunduğu akvaryumu diğer sualtı hayvanat bahçelerinden ayıran ise, Avustralya’dan getirilen kral timsahlar. Ayrıca su samuru, penguen ve su faresi de diğer sualtı hayvanat bahçelerinde bulunmayan canlı türü olarak akvaryumun zenginliğini ön plana çıkarıyor.

+ İstanbul Sea Life Akvaryum – https://goo.gl/C2FMzK
stanbul Sea Life Akvaryum İstanbul Bayrampaşa ilçesinde yer almaktadır. Aile boyu eğlence için Sea Life Akvaryum ulaşım bakımından da oldukça kolaydır. Özel araçlarınızla ulaşım sağladığınız gibi, Metrobüs, otobüs, metro, Marmaray gibi toplu ulaşım araçlarıyla da ulaşım sağlama kolaylığı var. 1000 den fazla deniz canlısı, bu 15.000 den fazla deniz canlısı her ülkeye özgü birçok deniz hayvanını bünyesinde barındırmaktadır.

+ Darıca Hayvanat Bahçesi – https://goo.gl/Jh2Uq9
İstanbul’da değil ama İstanbul’a çok yakın olan darıca hayvanat bahçesini de gidilecek yerler arasına alabilirsiniz. 1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak.

+ Polonezköy Tabiat Parkı – https://goo.gl/A9yyuv
Çocuklarınızla birlikte harika vakit geçirebileceğiniz bir tabiat parkı. Kangurudan lamaya, midilliden geyiğe kadar pek çok hayvanın doğal ortamda gezindiği bu parkta vakit geçirmek size ve çocuklarınıza gayet keyif verecek. Tabi parkın içerisinde bulunan Kestane, çam, meşe ve gürgen ağaçları bu doğal ortamda çok büyük etken oluşturuyor.